Санкції США щодо російських бізнесменів і російських компаній були запроваджені у п’ятницю, 6 квітня. За цей час російські олігархи і компанії, внесені до нового санкційного списку, втратили мільярди доларів.

Повідомляє інформаційний центр «Война в Украине» з посиланням на www.bbc.com

Під персональні санкції потрапили семеро російських бізнесменів, держменеджери, чиновники, а також ряд компаній.

Обвал на російських біржах і втрата мільярдів - нові санкції США у дії

Обвал на російських біржах і втрата мільярдів — нові санкції США у дії

 
«Це досить нове явище», — охарактеризував санкції у понеділок прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков. І додав, що уряд вживає всі необхідні заходи для мінімізації наслідків. За його словами, ситуація «досить кричуща з точки зору незаконності, з точки зору нехтування всього і вся».

Наслідки вже вимірюються мільярдними втратами.

У рейтингу американського журналу Forbes, який підраховує статки найбагатших людей планети, значиться, що російські мільярдери зараз — серед лідерів антирейтингу за обсягами втрачених коштів.

Тільки за половину понеділка учасники нового списку втратили майже 3 млрд доларів своїх сукупних статків, випливає з рейтингу. Якщо враховувати всіх олігархів, у тому числі тих хто не потрапив під санкції, то втрати 54 бізнесменів склали приблизно 14 млрд доларів.

На Московській біржі — обвал, на Лондонській — майже всі російські компанії падають в ціні.

Індекс Московської біржі знизився станом на 14:36 ​​Майже на 7%, РТС — на 9,57%. На московському майданчику знижуються у ціні акції «Сбербанку», «Газпрому», «Лукойлу», «Алроси», «Роснафти», «Норильського нікелю». Після 15:00 падіння звичайних акцій «Сбербанку» перевищувало 20%.

На біржі в Лондоні знижуються у ціні папери майже всіх російських компаній, в тому числі «Лукойлу», «Новатека», Новолипецького металургійного комбінату (НЛМК), «Фосагро», «Полюса Золота», «Роснафти», «Сургутнафтогазу».

Рубль у понеділок впав у ціні і по відношенню до долара, і по відношенню до євро. Долар вперше з 16 листопада минулого року коштує дорожче 60 рублів. Євро подорожчав більш ніж на 2 рубля і в якийсь момент коштував дорожче 74 рублів — вперше з 4 серпня 2016 року.

Чому все падає

Таким чином інвестори намагаються мінімізувати свої ризики, вважають аналітики.

Інвестори і партнери компаній з нового списку санкцій зобов’язані до 5 червня розірвати всі контракти з 12 компаніями, контрольованими російськими бізнесменами Олегом Дерипаскою, Віктором Вексельбергом, Ігорем Ротенбергом і Кирилом Шамаловим.

Це стосується не тільки громадян і компаній з США, але і партнерів та інвесторів з третіх країн. А інакше вони також ризикують опинитися в американських санкційних списках.

Інвестори також повинні до 7 травня припинити операції з борговими паперами та акціями En+ (Група компаній, яка контролює активи Олега Дерипаски в галузях енергетики, кольорової металургії та гірничорудної промисловості, а також логістики та стратегічно пов’язаних з ними сферах. — Ред.), ГАЗу та «Русала».

Як це вдарило по бізнесу російських мільярдерів?

Олег Дерипаска, №23 у російському списку Forbes, та вісім пов’язаних з ним компаній
У список санкцій потрапив сам мільярдер, що для нього означає заборону на в’їзд до США і заморожування активів на території США.

За даними Forbes, Дерипаска до поточного моменту втратив майже чверть своїх статків — мінус 1,3 млрд доларів.

За підсумками 2017 року Дерипаска знаходився на 23 місці в списку Forbes. З урахуванням нових показників він може опинитися на 29 місці — після власника пакета «Уральської гірничо-металургійної компанії (УГМК) Андрія Козіцина.

Поки найсильніше від санкцій постраждали компанії «Русал» і En+, яка об’єднує активи мільярдера в металургії, енергетиці та гірничовидобувній промисловості.

«Русал» у повідомленні на сайті Гонконгської біржі попередила, що санкції Мінфіну США «можуть привести до технічних дефолтів у зв’язку з певними кредитними зобов’язаннями групи». У результаті акції «Русала» на цьому майданчику впали більш ніж на 50%.

На московській біржі торги паперами компанії «Русал» також почалися з різкого падіння — відразу на 46,9%, але потім акції трохи піднялися в ціні.

Аналітики «Райффайзен банку» пишуть, що нові санкції, швидше за все, призведуть до припинення розрахунків у доларах США з «Русалом», а це означає дефолт по євробондам та іншими операціями.

Крім того, можливі перебої продажів алюмінію, «оскільки глобальні американські трейдери відмовляться купувати метал «Русала», йдеться в матеріалах банку. На американський ринок в 2017 році компанія постачала 18% від загального обсягу продажів, у Європу — 45%.

Це «в свою чергу, призведе до необхідності перенаправляти поставки металу, можливо, через Азію, що ймовірно істотно знизить маржу і обсяг операцій», не виключають аналітики «Райффайзена».

«У нас все непросто, — підтверджує в своїй заяві «Русал». — Менеджмент працює над мінімізацією можливих ризиків. Складно, але ми прорвемося».

Інший великий актив Дерипаски — компанія En+ — також включена в санкційні списки. У повідомленні компанії говориться, що первинна оцінка впливу санкцій полягає в тому, що вони можуть справити «значний несприятливий вплив на бізнес і перспективи групи».

Папери компанії на московській біржі відкрилися падінням більш ніж на 15%, після того як в п’ятницю впали на 20%. На Лондонській біржі вони впали на відкритті на 25%.

Біржа вже оголосила про те, що припиняє торги паперами компанії. Крім того, депозитарій Citi призупинив операції з паперами. А незалежний директор компанії француз Домінік Фрес 6 квітня залишив посаду — у той же день, коли США включили компанію в санкційні списки.

Акції ГАЗу — ще один актив Дерипаски — знизилися в ціні до 13.18 на 10,5%.

Віктор Вексельберг, №10 у російському списку Forbes, і компанія «Ренова»

Вексельберг, за даними Forbes, до поточного моменту втратив 932 млн доларів (мінус 6,4%).

Компанії «Суал», акціонером якої він є, належить 26,5% акцій «Русала».

Крім того, у понеділок стало відомо, що «Ренова» втратить контроль у швейцарській машинобудівній компанії Sulzer. Та викупить 5 млн своїх акцій через американські санкції. У результаті частка «Ренови» знизиться до 48,83%.

Сулейман Керімов, № 21 в російському списку Forbes

Керімов з моменту оголошення санкцій також втратив 921 млн доларів.

Його сім’я контролює золотодобувну компанію «Полюс». На Лондонській біржі розписки компанії на 14:00 за московським часом впали майже на 14%. У Москві папери компанії впали майже на 10%.

Андрій Костін, голова ВТБ

В кінці січня голова державного банку ВТБ Андрій Костін говорив агентству Bloomberg, що подальше посилення санкцій з боку США проти Росії буде рівнозначне оголошенню «економічної війни».

6 квітня він був включений до санкційних списків США.

«Я не розглядаю санкції як персональні, оскільки я не вчинив нічого поганого для Америки, для американських інтересів, я завжди намагався просувати хороші ділові відносини з американськими банками і американськими інвесторами», — прокоментував він рішення американської влади в інтерв’ю CNN.

Очолюваний ним банк ВТБ з 2014 року перебуває під американськими санкціями.

У понеділок акції банку на Московській біржі впали приблизно на 10%.

Володимир Богданов, № 49 у російському списку Forbes

Богданов, за даними Forbes, втратив 58 млн доларів.

У поясненнях Мінфіну США говориться про те, що російський мільярдер потрапив до санкційних списків США, оскільки працює в енергетичному секторі Росії. Він є генеральним директором і акціонером «Сургутнафтогазу». Це одна з найбільших нафтових компаній Росії.

Сам «Сургутнафтогаз» потрапив під санкції ще у вересні 2014 року. Богданов очолює компанію з 1984 року.

Інші російські олігархи

Через паніку на біржі і розпродажі російських активів втрачають й інші російські олігархи, а не тільки ті, хто потрапив під санкції.

Наприклад, статки акціонерів «Євразу» Романа Абрамовича та Олександра Абрамова вже у першій половині дня скоротилися майже на 700 млн доларів й 452 млн доларів відповідно. Володимир Потанін втратив вже 1,5 млрд доларів.

Раніше:

Катастрофа МН17: появились новые доказательства причастности российского военного (видео)

←ЖМИТЕ "Рекомендую" если Вам понравилась эта статья Понравилась статья - жмитеНОВОСТИ ПО ТЕМЕ:

Также Инфоцентр "Война в Украине!" сообщает: