Коли Володимиру Путіну поставили запитання про його роботі через два роки після його приходу в Кремль в 1999 році, він відповів щось на кшталт того, що він є найманим менеджером, обраним російським народом на певний термін. Коли йому задають те саме питання сьогодні, він називає свою роботу «долею». Вчора, 26 березня, кілька тисяч людей вийшли на наймасштабнішу антиурядову демонстрацію за багато років, щоб виступити проти Путіна і прем’єр-міністра, його протеже, Дмитра Медведєва.

Передає інформаційний центр «Война в Украине» з посиланням на The Guardian, Великобритания

Але незважаючи на все це, для більшості росіян Путін досі залишається символом стабільності, яка настала після 15 років сум’яття і хвилювань, що включали в себе безглузді і провальні реформи радянської комуністичної системи, їх різке закінчення і раптове наступ свободи, яка часто переростала у вседозволеність , хворобливий розпад Радянського Союзу, ринкові реформи, які часто називають «шоком без терапії», різке розшарування суспільства на багатих і бідних, скасування ідеології і різке падіння моралі.

фото: The Guardian, Великобритания

 
Перший президент Росії Борис Єльцин призначив Путіна своїм наступником, проте Путін завоював визнання народу тим, що він приструнив олігархів, поклав край, здавалося, нескінченної війни в Чечні, зламав основи колись потужної Комуністичної партії і відсунув лібералів на другий план. Він створив традиційну для Росії ієрархічну систему уряду. Тепер держава, яке довгий час підпорядковувалося сильним світу цього, змогло завдати у відповідь удар, повернувши собі всю владу в повній мірі.

У своїй політиці Путін багато в чому спирався на патерналістські вимоги і настрої переважної більшості росіян, які не зуміли знайти своє місце і досягти успіху в посткомуністичну добу. Він не просто чесно здобував перемоги на виборах, які при його режимі стали засобом закріплення людей у ​​владі, а не їх зміни. Йому вдалося знайти спосіб залишатися у владі в країні, яка відкинула обох його попередників, колись дуже популярного Михайла Горбачова і Бориса Єльцина. Коли на самому початку свого президентства він повинен був зробити вибір між елітою, включаючи інтелігенцію, і простим народом, він вибрав народ.

Путін розумів, щоб правити в Росії, ЙОМУ по-необхідно справжньому користуватися популярністю серед простих росіян і час від часу карати якогось представника еліти, зображуючи «доброго царя», приборкує «жадібних бояр». Рейтинги популярності мають велике значення: щоб ефективно управляти країною, необхідно мати рейтинг популярності не менше 60%, а щоб керувати нею комфортно — 70%. Але якщо рейтинг популярності наближається до 50% — на Заході це вважається абсолютно нормальним — в Росії виникає небезпека заворушень. Таким чином, завдяки своїм особистим якостям, яких публічних дій і установкам Путін зумів наділити легітимністю російська держава в очах переважної більшості росіян.

Путін відновив за Росією статус великої держави, втрачений разом з розпадом Радянського Союзу. Спочатку він спробував вбудувати Росію в структуру Заходу в якості важливого союзника США і НАТО і близького партнера Євросоюзу всередині «Великої Європи». Коли його спроби провалилися, він повів Росію з західної орбіти, відновив військовий потенціал країни і скористався ним, щоб захистити інтереси Росії на Україні — як він їх розумів — а також продемонструвати силу за межами пострадянського простору, щоб показати всьому світу, що Росія знову повернулася в гру. Путін рішуче і відкрито кинув виклик пануванню США в світі.

Путін, якого на Заході вважають руйнівником, встав на консервативний курс в Росії. Він погоджувався на економічні реформи в період свого першого президентського терміну, пізніше він терпів розмови про модернізацію, однак його методи управління, по суті, носять бюрократичний характер. Путін — капіталіст і державник одночасно. Він розуміє силу ринку, але він ставиться до нього з обережністю, готовий в будь-який момент пустити в хід важелі держави, щоб встановити над ним контроль. Він перетворив колишніх олігархів в слухняних слуг, готових будь-якої миті виконати всі його вказівки. Він допоміг своїм старим друзям заробити стану, розуміючи, що він може покластися на їх відданість — саме це якість Путін, по всій видимості, цінує особливо високо. Питання про власний стан Путіна абсолютно безглуздий: в якийсь момент гроші перетворюються в грубу влада, а в цьому відношенні у російського президента мало суперників, якщо вони взагалі є.

Путін — автократ, який заручився згодою народу — зберіг ті особисті свободи, які росіяни придбали після розпаду комуністичної системи. Люди мають право сповідувати різні релігії, вони можуть вільно подорожувати, доступ до Фейсбуку і Твіттера поки є необмеженим. Більш того, в Росії залишилося ще кілька інформаційних видань, які відкрито виступають з критикою на адресу Кремля. Однак політичні свободи були обмежені в набагато більшому ступені, і це було зроблено для того, щоб не допустити «кольорових революцій» і не дати жодного шансу опальним олігархам, які опинилися в полоні політичних амбіцій. Для основної маси населення Росії все це не має майже ніякого значення, а у небагатьох активістів є вибір: або ви приймаєте ці правила гри, або вам доведеться виїхати.

Одного разу Путін назвав себе головним націоналістом Росії. Він також проголосив патріотизм національною ідеєю Росії. У його списку цінностей російська держава займає одну з верхніх рядків. З першого дня на посаді президента Путін послідовно виконував останню волю Єльцина: «Подбай про Росію». Одним з історичних назв Росії був Радянський Союз, тому не дивно, що для Путіна його розпад став найбільшою катастрофою. Система поглядів Путіна заснована на багату історію Росії.

Одного разу Путін пожартував, що після смерті Махатми Ганді в світі більше не залишилося людини, з яким можна було б поговорити. І дійсно, він розмовляє з багатьма людьми, проте по-справжньому він близький тільки з російськими правителями минулого: царями, імператорами і партійними лідерами. Він став таким в їх довгій низці.
Коли немає рівних на батьківщині і майже немає рівних за кордоном, це перетворюється в важкий психологічний тягар. Людям властиво шукати якийсь авторитет згори. Але для Путіна релігія — це не тільки особиста справа кожного. З його точки зору, православ’я — це духовний і моральний орієнтир, сутність унікальної російської цивілізації, і без нього неможливо в повній мірі зрозуміти історію, а також класичну літературу і мистецтво Росії. Для Путіна «візантійська симфонія» — альянс між державою і релігійними організаціями, в першу чергу Російською православною церквою — є основою національної єдності.

У наступному році в Росії повинні пройти президентські вибори. Практично всі впевнені в тому, що Путін буде балотуватися ще на один термін, і ніхто не сумнівається в його перемозі. Єдине питання полягає в тому, скільки людей прийдуть на виборчі дільниці і скільки з них проголосують за Путіна. Зараз Кремль вважає, що в обох випадках набереться приблизно 70%. Цей четвертий термін Путіна на чолі Кремля — ​​п’ятий, якщо вважати той термін, який він відпрацював на посаді прем’єр-міністра при президенті Медведєві — можливо, буде для нього останнім не стільки тому, що після закінчення цього шестирічного терміну йому виповниться 72 роки, скільки тому , що він не захотів міняти конституцію.

Однак, швидше за все, Путін не покине сцену навіть після 2024 року — на той час він уже буде у владі майже 25 років: насправді його робота — це місія, яку він не зможе завершити, поки він живий. Його головний виклик в перспективі полягає в тому, щоб передати кермо влади новому поколінню російських лідерів і переконатися, що система працює без перебоїв. На даний момент він намагається знайти таких людей — більшості з них зараз трохи за 40 або за 30 — які могли б увійти в цю групу. Деякі з них вже були призначені на високі пости міністрів, губернаторів та інших чиновників вищої ланки. Всі вони повинні будуть пройти перевірку і виконати поставлені перед ними завдання. Сам Путін — незаперечний авторитет для своїх протеже — потім стане батько вітчизни ( «батьком вітчизни»).

Поки ще занадто рано виносити остаточне судження щодо Путіна. Він зумів згуртувати країну і відновити її статус на світовій арені. Він залишається значною фігурою, і він завжди готовий до несподіванок. Він зробив глибокий вплив на свою країну. Це Росія Путіна. В основному тому що він — Путін Росії.

Раніше повідомляли: На Донбассе в ожесточенных боях погибли украинские военные

←ЖМИТЕ "Рекомендую" если Вам понравилась эта статья Понравилась статья - жмитеНОВОСТИ ПО ТЕМЕ:

Также Инфоцентр "Война в Украине!" сообщает: